3 29 listopada 2017

Bez rehabilitacji się nie obejdzie

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków i Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Bez rehabilitacji się nie obejdzie

Jedną z bardzo częstych przyczyn wizyt u lekarza są choroby kręgosłupa. Na ból pleców skarżą się przeważnie osoby starsze. Właściwie nic w tym dziwnego, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę siedzący tryb życia, który większość z nich prowadzi. Jego wynikiem jest najpierw nadwaga, a potem zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa. A wiadomo, że gdy boli, jeszcze bardziej unikamy ruchu, co dodatkowo prowadzić może do przykurczu wiązadeł, a nawet zaniku mięśni. W końcu doprowadzić możemy do tego, że nawet najprostsze ruchy będą utrudnione i bardzo bolesne.
Chorób kręgosłupa poza zwyrodnieniem jest wiele, bo i dyskopatia, sztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa czy rwa kulszowa. Nawet osteoporoza, związana z utratą wapnia przez kości, dotyczy przede wszystkim kręgów kręgosłupa.
Oczywiście bez leczenia i rehabilitacji się nie obejdzie. Warto więc zajrzeć na strony internetowe i poznać szeroką ofertę, np. krakowskich fizjoterapeutów. Wystarczy, że wpiszemy hasło „Rehabilitacja kręgosłupa Kraków”.
Wiadomo, że rehabilitację prowadzi się nie tylko w chorobach kręgosłupa, dotyczy ona wielu innych zaburzeń. Jedną z coraz częściej, niestety, wybieranych, jest rehabilitacja dzieci z autyzmem.