10 11 czerwca 2017

Dzieci z autyzmem terapia – Żary

Obecnie wiele osób może zaobserwować w swoim otoczeniu chore dzieci, w mieście nie sposób nie zauważyć jak matki spacerują z dziećmi, które są niedorozwinięte, chorują fizycznie czy umysłowo.
Spory odsetek choruje na zespół downa, jest to obecnie jedna z popularniejszych dziecięcych chorób, po niej jest autyzm. Choroby te są nieuleczalne, warto jednak stosować terapię, która może bardzo pomóc w wychowaniu tych dzieci.
Każda z chorób różni się i inaczej przebiega terapia, dodatkowo w przypadku każdego dziecka może być sytuacja inna w zależności od nasilenia choroby i zaangażowania rodziców.
W przypadku dzieci z autyzmem terapia przebiega najczęściej powoli, każda zmiana jest widoczna po dłuższym okresie pracy z dzieckiem przez osoby do tego uprawnione i wyszkolone. Takimi dziećmi zajmują się wyłącznie psychologowie, którzy mają ukończone studia i specjalizację. Oddanie dziecka pod opiekę osoby, która nie wie nic o autyzmie może spowodować nieodwracalne konsekwencje dla malucha i jego rodziny, która żyje z nim.