4 12 listopada 2018

Jakie imiona nadajemy swoim dzieciom?

Od lat w przedszkolach spotykamy niejedną Julię, Zuzannę, Leną oraz Jakuba, Antoniego czy Jana. Jeśli nadal jesteście niezdecydowani to aby ułatwić, a może i utrudnić 🙂 wybór, oto ranking najpopularniejszych imion w 2014 roku przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ciekawostką jest to, że od ponad 10 lat lista ta nie ulega zmianie.

A oto najpopularniejsze imiona, najczęściej wybierane przez rodziców dla swoich nowonarodzonych dzieci.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci

Oprócz imion modnych i uniwersalnych są również takie, które wybierane są rzadko.

Bogusława, Mirosława, Lubomir czy Jurand, tak w 2014 roku najrzadziej nazywaliśmy swoje pociechy.

Regulacje Prawne

Polskie prawo reguluje, iż rodzice przy wyborze imienia muszą pamiętać, że nie może być ono zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające oraz, że możemy nadać nie więcej niż dwa imiona. Jednak według nowych przepisów możemy zdecydować się na imię obcego pochodzenia oraz takie, które nie wskazują na płeć dziecka, ale w powszechnym rozumieniu jest przypisane do płci.